poniedziałek, 29 marca 2010

Banana bread


Wciąż szukam nowych inspiracji. Na śniadanie niezmiennie kaszka lub płatki na mleku, na obiad zupka, mięcho i warzywa (zależy co rodzice jedzą). Z kolacją jest różnie bo czasem jest to makaron/ryż z warzywami, jajecznica ze szczypiorem, czasem jakaś kanapka z mięsem/wędliną i ogórkiem zielonym. Ogórek musi być! Czasem jednak brakuje mi pomysłów na drugie śniadanie i podwieczorek. Zawszę są to jakieś owoce (jabłka zajada kilogramami) i coś... no właśnie na to coś brakuje mi już czasem pomysłów. Zdarza się kromka z powidłami domowej roboty lub kawałek drożdzówki kupionej na spacerze. Ale dziś Zosiulę zaskoczyłam i upiekłam specjalnie dla niej chlebek bananowy naszpikowany płatkami owsianymi. Skorzystałam z przepisu Ani choć dodałam tylko szczyptę cukru ( bo po co więcej), popruszyłam proszkiem do pieczenia - staram się go unikać w wypiekach i dodałam więcej cynamonu. Nawet już na zwykłych jajach mogę piec bo prawdopodobnie mineła nam alergia na kurze białko. Wysypki w każdym razie już nie ma. Chlebek wyszedł pyszny, taki mokry w środku. Zosia wcieła dwie grube kromki i była bardzo zadowolona.

niedziela, 28 marca 2010

Kolorowe jarmarki

Wracamy do formy. A właściwie tu głównie o mnie chodzi bo inni domowinicy jak najbardziej w formie wiecznej. Ale z pierwszymi wiosennymi promykami energia powróciła. I jakoś tak już mi się chcę :) Zatem składam obietnicę, że już będzie częściej, dłużej i piękniej. Ach, och !

I choć ten weekend minął pod znakiem deszczu to rodzice z zapałem zabrali córę na jarmark wielkanocny na Solnym. Miło było bo pysznie i nawet słońce dla nich cudnie zaświeciło. A na jarmarku jak to zwylke bywa milion barw i pięknych przedmiotów. Zosia była aż onieśmielona ilością balonów, wiatraków, kwiatów i innych pięknych przedmiotów. Fotorelacja barw poniżej. I nawet udało jej się wysępić głodnym wzrokiem od Pani na straganie kromkę chleba ze smalcem. Rodzice jej zafundowali pierwszego oscypka w życiu i była trochę zdziwiona jego smakiem. Pomieliła w buzi i wypluła. Oni również zapragneli pajdy ze smalcem, małosolnym, papryką i marynowaną cukinią co wprawiło ich w boski nastrój. Zaopatrzyli się również w inne smakołyki takie jak : marynowane ogórki z chili i łagodną wersję z kurkumą oraz postanowili, że w tym roku sami sobie takie pyszności wytworzą.

czwartek, 18 marca 2010

Budzimy się


Obiecałam sobie po ostatnim wpisie, że już będzie tylko wiosennie więc czekałam, czekałam, czekałam...długo czekałam. Ale się doczekałam. Jestem pewna, że wiosna zagości już u nas na stałe. Strasznie się relaksuję widokiem pąków i cebulek kwiatów wybijających się z czarnej ziemi. Nawet niewiem kiedy dziś minęły mi 4h na spacerze, poprostu chodziłam, wygrzewałam się, podziwiałam, czułam zapach wiosny. Zosia tylko szybko ściągneła mnie na ziemie wykrzykując : "am, am". Bo mamusia się zapędziła i zapominiała, że na obiad trzeba wracać. Ach... mieć w życiu tylko takie problemy!poniedziałek, 1 marca 2010

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty...


Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty (...) Marek Grechuta

Czujemy Ją już chyba wszyscy, codziennie wstajemy zadowoleni, jemy śniadanie ciesząc się każdym kęsem, nigdzie się nie spiesząc wychodzimy na spacer. Dzień nie kończy się już o 16, znieleń nieśmiało cieszy oczy. Ach...
Nawet nasze czworonogi dobrze Ją wyczuwają. Mały siedzi wciąż tylko na oknie i wygrzewa się w wiosennych promieniach, a Duży ( muszę go przyłapać na gorącym uczynku) wciąż leży przed domem i patrzy w dal.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...