wtorek, 10 stycznia 2012

Trzeci rok za nią

Dzisiejszy dzień tak ważny a przeleżany w pieleszach i przechodzony w dresach. Panna Solenizantka zaniemogła trochę zdrowotnie. Zamiast zanieść kolorowe cake popsy w koszyczku i rozdać dzieciom z przedszkola utknęła w domu, z równie chorą snującą się za nią krok w krok siostrą( nie ma to jak zapeszyć, że dzieci zdrowe). Nie obyło się  jednak bez echa, były balony i dekoracje, tańce- łamańce i wygibańce. Planowałam tort tęcze, ale dziadek dziewczynek uprzedził mnie i zamówił Kubusia, który również przypadł dziecku do gustu. Zresztą Ona sama sobie dziś tort ulepiła :P
Wypada coś więcej napisać o Niej, tak ku pamięci bo za kilka lat zapomnę. Jaka jest? Strasznie żywa i energiczna, potrafi godzinami bawić się ludzikami, lalkami, konikami i odgrywać różne role, zmieniając przy tym tony głosu( zadaje pytania i innym tonem głosu sama sobie na nie odpowiada odgrywając jednocześnie kilka ról), lubi być w centrum uwagi, gdy jest marudna trwa w ciągłym jęku bez chwili wytchnienia, jest niezłym spryciarzem i często cytuje moje uwagi i słowa( mam niezły ubaw gdy w jej wypowiedziach słyszę własne słowa). Jest strasznie inteligentna i błyskotliwa, często nas zaskakuje wyłapując błędy w książkach czy w rozmowach innych. Nerwus z niej straszny, najpierw wpadnie w szał, a dopiero potem posłucha lub zadziała( ćwiczymy już techniki relaksacyjne :P) Uwielbia tańczyć i śpiewać ale nie publicznie,kocha zadania, zagadki i rebusy, ostatnio nawet je sama układać i zadawać innym. Chciałaby codziennie chodzić na basen. Wciąż się pyta czy dziś znów pójdziemy?( jakbyśmy chodzili codziennie:P). Namiętnie wciąż wszystko liczy. Podobno ma talent lingwistyczny ( pani w przedszkolu ostatnio zwróciła nam uwagę by to pielęgnować ) Zapuszcza włosy ale ich nie chce czesać :) KOCHA książki. Nasza trzyletnia Panna Zofia.

15 komentarzy:

 1. hihi fragment z włosami świetny;)))
  uściski dla Panny Zofii;)**
  J

  OdpowiedzUsuń
 2. 100 latek :)))
  Wspaniala dziewczynka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo zdrówka dla Panny Zofii! I oby to szalęństwo nigdy jej nie opuściło! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszytskiego dobrego!!!! :-) Genialna ta Zośka Twoja jest. :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego najlepszego dla Panienki Zofii:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyszłam z mocno spóźnioną rewizytą i trafiłam wprost na urodzinową imprezę :-). Sto lat dla 3 latki i zdrówka !

  OdpowiedzUsuń
 7. :) 100 lat dla Zosi.Tak jeszcze chciałabym dodać,że ona strasznie w niektórych opisanych przez Ciebie zachowaniach podobna jest do mojej Meli,szczególnie w tym ,że nerwus :P Moja ma niecałe dwa lata to co będzie dalej jak już teraz taki mały złośliwiec??o zgrozo!!!! :) Mam nadzieje,że się trochę ogarnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego najlepszego dla małej solenizantki :-))
  Wiele wspólnego widzę z moim już prawie 3,5 latkiem :-) Mój też nerwus - ale wydaje mi się, że to jest już kwestia temperamentu :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sto lat dla małej-dużej Solenizantki!

  OdpowiedzUsuń
 10. Dużo zdrówka i 100 lat dla Solenizantki!

  OdpowiedzUsuń
 11. wszystkiego najwspanialszego :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkiego najlepszego dla małej solenizantki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...