czwartek, 27 lutego 2014

Dzieci w sieci

W czwartek 6 marca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Social Media Day Poland odbędzie się konferencja " Kids, czyli obecność dzieci w sieci", pierwsza konferencja poświęcona obecności dzieci w mediach społecznościowych. Temat jakże na czasie i ważny w dobie nowych technologii oraz wszechobecnych internetów. 
Czy dziecko jest bezpiecznie w sieci? czy my( rodzice) podchodzimy odpowiedzialnie do kwestii korzystania najmłodszych z internetu ? czy uczymy ich samokontroli czasowej? jaki wpływ na nasze dziecko mają reklamy? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście. Spójrzcie na program konferencji!!!
Udział w konferencji jest bezpłatny ale miejsca są ograniczone. Dlatego kto pierwszy ten lepszy. Start godzina 17. 7 komentarzy:

 1. Konferencja na pewno potrzebna. Mój syn napomknął kilka razy o założeniu konta na FB ale póki co odmawiamy, nie ma takiej potrzeby. Jednak niedługo pewnie przyjdzie na to czas i boję się treści zamieszczanych tam… Zresztą w internecie na każdym kroku trzeba uważać. Ostatnio otworzyliśmy jakąś stronę, żeby obejrzeć mecz a tu nagle naotwierały się jakieś porno strony… Okropne! Jeśli kiedyś będzie chciał mieć maila, to wykupię jakiegoś pro, bo nawet logując się na np.wp napotykamy na gołe tyłki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie ten temat wciąż jest mocno abstrakcyjny bo Zośkę do komputera nie ciągnie, a Hania mimo iż w grach na tablecie zakochana to jeszcze ma czas na samodzielne buszowanie w sieci. Jednak pewnie przyjdzie czas i stanę przed dylematem co tu zrobić.

   Usuń
 2. Asiu to będzie okazja do spotkania. Rozmawiałam z Panią ,która zajmuje się organizacją że początek będzie o 15 bo doszli nowi prelegenci.
  Dziękuję Ci bardzo za to że napisałaś , bo dzięki temu mogę wziąć udział ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asiu ja o tym napisałam by inni zwrócili na to uwagę, jednak sama nie mogę wziąć udziału bo teraz w niedzielę wyjeżdżam z dziewczynami na tydzień do Kotliny Kłodzkiej. Także niestety trzeba zaplanować jakieś wspólne spotkanie.

   Usuń
 3. Marzę o odwiedzeniu Wrocka! <3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...