sobota, 15 września 2012

Walka o przetrwanie i syrena

"Będę pierwsza"- krzyczy Starsza Siostra i biegnie po schodach, wspina się na górkę czy przepycha się by umyć ręce po spacerze. Młodsza nie zawsze zostaje w tyle, wpycha się, nawet na siłę. Czasem Młodsza odpowiada " Ja druga". I wiem, że wtedy ja muszę dorzucić :"Będę trzecia". Ktoś musi być ostatni. Szkoda tylko, że żadna z sióstr nie chce być tym kimś. Są kłótnie, przepychanki i zabieranie sobie cennych przedmiotów. Często tłumaczę Zośce :" powiedz Hani, wytłumacz, na pewno Ci odda, Ona wie, że to jest twoje", wtedy Hanka z przekorem mówi "nie" i w finale muszę interweniować. Czasem dochodzi do wymiany( swoją drogą Młodsza się tak już wycwaniła, że nie weźmie byle czego, oj musi się Zośka napracować by znaleźć dobrą rzecz do wymiany), czasem są zęby i ciągnięcie za włosy. Walka o przetrwanie i atencję reszty domowników trwa.
Od kilku dni próbuję rozgryźć również problem Młodszej Siostry związany z nauką higieny. Pierwsze pół dnia dziecię chodzi w tych samych majtkach i pięknie sygnalizuje wszystkie swoje potrzeby. Od momentu powrotu Starszej z przedszkola do domu rozpoczynamy z Hanką serię 4-5 wpadek oraz bunt przy okazji wysadzania na sedes.( Już dziś, w sobotę jedna tylko wpadka) Czy to jakiś chwilowy regres w sprawie sedesowej czy kolejna próba zwrócenia na siebie uwagi, w momencie kiedy już musi dzielić ją z siostrą? Czas pokaże ale ...tak mnie czasem kusi by ją wpakować w pieluchę na całe popołudnie i mieć spokój z przebieraniem i wycieraniem. Tego jednak nie robię i zagryzam zęby modląc się o większą dawkę cierpliwości.
Powstają u nas syreny. Starsza Siostra wymyśliła sobie taki temat i teraz każdy jej rysunek przedstawia syrenę, to w koronie, to w okularach. Ach ten jej syrenkowy świat.

38 komentarzy:

 1. Ależ One urocze:))) I takie kolorowe:)) Jak te syrenki tęczowe:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmieniamy garderobę z letniej na jesienną. A syrenki wszystkie takie tęczowe mają ogony. Taki zamysł autorki.

   Usuń
 2. Super siostry.ZAZDRASZCZAM :) małej różnicy wieku między dziewczynkami.Teraz może i walczą o uwagę albo między sobą o różne sprawy.Ale kiedyś będą pewnie najlepszymi psiapsiółami.
  Życzę cierpliwości w całkowitym odpieluchowaniu.Ja się zawzięłam..trwało to 5dni.Wszystko leciało dzień w dzień nogawkami ale udało się.Załapała.
  I też miałam dosyć , tych plam na panelach jak po szczeniaku no i innych spraw (grubszych) do zbierania.Ale opłaciło się.
  Powodzonka!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie mnie czasem te "grubsze"sprawy przerastają np na spacerach, czy w sklepie :/ A z tymi przyjaciółkami to wiesz liczę na to, że będą się przyjaźnić.

   Usuń
  2. Asiu ja do sklepu czy na dwór zakładałam pampera w ciągu tych pięciu dni.Jak już załapała całkowicie to siusianie do kibelka to wtedy na spacerach też dałam jej spokój.I tylko z dwa,trzy razy zaliczyłyśmy wtope z siuśkami.Tzn. JA bo nie zdążyłam jej rozebrać w krzaczorach i młoda się posikała.Ale teraz zawsze czeka aż gaciory pójdą całkowicie w dół :)
   Teraz tylko musimy się pozbyć pieluchomajtek z nocy..bo tutaj czasami nam się coś przydarzy.Ale to już inna historia... :)

   Usuń
 3. Pewnie, że ktoś musi być ostatni. :-) Żeby pierwszy i drugi mógł być ktoś.

  Czy to Ślęża tam w tle? Piękne macie widoki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepychanki to chyba normalne u rodzeństwa, u nas wygląda podobnie, choć są już nieco starsze, więź jednak między nimi coraz silniejsza.

  piękne znajome widoki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że z czasem same będą sobie radziły z tymi "siostrzanymi" sprawami. A ta więź jest cudowna, to jest największy plus posiadania rodzeństwa.

   Usuń
 5. Gdy ja Olę odpieluchowywałam, to nieraz WYĆĆĆĆĆĆC mi się chciało.Siory już tak maja, że się w jednej chwili tłuką (czasem do pierwszej krwi), a w drugiej ściskają i całują z miłości :) Buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się pilnuję, żeby to nie wytrącało mnie z równowagi ale bywa różnie :P Dobrze, że tak na luzie do tego też podchodzisz bo Was to również czeka, hehe :P

   Usuń
 6. Znane okolice,Oporow,piekne miejsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubimy te okolice, ale już niedługo będziemy tylko wpadać w odwiedziny :/

   Usuń
 7. Znamy, znamy te tematy :) Kłótnie, walki, a moje to się lać zaczęły. Dobrze, że zdarzają się chwile gdy na prawdę cudnie się bawią. Maja zawsze jest mamą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, to i tak cud, że Ida się na to zgadza. Zocha by nie pozwoliła młodszej dominować i decydować o przebiegu zabawy :)

   Usuń
 8. ha!! ja sama przez o przeszłam jako siotra!!! Wyrosną!!! ;-) A rywalizacja sióstr nauczy je lepiej skutecznej walki w życiu!!! Zdaje sie ze mnie to tez czeka ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, trzymam po ciuchu kciuki za szczęśliwe rozwiązanie.

   Usuń
 9. urocze czapeczki ;) a widzę, że sprzęt do ćwiczeń jak na naszym placu zabaw ;)

  PS. moja mloda to dopiero szerokim lukiem mija nocnik ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas właśnie nocik wogóle nie istnieje, jak już to sedes. Ostatnio najczęściej działa chwyt na podlewania drzewa lub trawy.

   Usuń
 10. Hania ma świetną kurteczkę :)
  A klonowe noski :) któż z Nas ich nie robił :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypomniałam sobie właśnie ostatnio o nich i szukałam już dojrzałych.

   Usuń
 11. Świetne są te twoje córeczki:)
  Nie znam rodzeństwa, które by się między sobą nie przepychało i kłóciło, to juz chyba taki urok posiadania "niejedynaków".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pocieszam się, że jakakolwiek by ta relacja nie była to zawsze jakaś relacja jest. Gorzej jakby były sobie obojętne :P

   Usuń
 12. jak one rosna!! szok... takie noski tez nosilam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj ja u Was też wieki nie byłam, muszę to nadrobić!!!

   Usuń
 13. Hiii, skąd ja znam te siostrzane walki ;-))... i syreny ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że to norma wśród sióstr, pocieszacie mnie.

   Usuń
 14. Mam 2 siostry i u nas takie "walki" były na porzadku dziennym :) Były krzyki były kłótnie ale jedna poszłaby za drugą w ogień! :) Siła Sióstr!!!!
  Trzymam kciuki za Hanię! I za Twoje pokłady cierpliwości!
  Już się nie mogę doczekac powrotu do Wro i odwiedzenia "moich miejsc" które widzę u Ciebie na zdjęciach... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że o nas też nie zapomnisz. Musimy w końcu stworzyć okazję do spotkania.

   Usuń
  2. Koniecznie! A tak z czystej ciekawości... w jakiej okolicy bedziecie mieszkac "po remocnie" ?

   Usuń
  3. Z Grabiszynku wybywamy na Karłowice.

   Usuń
  4. My wracamy od pazdziernika na Ołtaszyn :)

   Usuń
 15. czwarta! teraz to ja będę ostatnia, ha! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czwarta razem z Zezullą i tym sposobem nikt nie jest ostatni ;)

   Usuń
  2. oczywiście dopiero dziś zauważyłam, że ona (Zeza) była wcześniej czwarta :D zatem może czwarta i pół ;)

   Usuń
 16. Te noski są świetne, aż mi się przypomniało dzieciństwo ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...