niedziela, 16 lutego 2014

Dają do myślenia. Dobre kampanie społeczne.

Czasem trafiam na takie kampanie społeczne, które skłaniają mnie do wielu refleksji i uświadamiają dogłębnie proste rzeczy, które niby wiem ... choć czasem o nich zapominam. Dlatego dobrze, że są, dobrze, że krążą w sieci i przypominają o ważnych sprawach. Oby trafiały do wielu!
To zmieni cię w dokładnie w 60 sekund. Pamiętajmy o tym, że to my jesteśmy pierwszymi nauczycielami naszych dzieci i wielkimi wzorcami na całe życie ( choć czasem ukrytymi).Problem porywania dzieci nie osiąga w Polsce tak wielkiej skali jak w Malezji ale uważam, że filmik ten powinien obejrzeć każdy rodzic. Uświadamia jak mała chwila nieuwagi może zmienić nasze życie na zawsze. Nie popadajmy w paranoję ale miejmy nasze dzieci na oku. Pilnujmy ich bezpieczeństwa! Zawsze! 


Na koniec coś pięknego : "Moja piękna kobieta" . Kampania firmy Wacoal ( udostępniona przez tajlandzką sieć tej firmy)  mająca na celu uświadomienie, że każda kobieta jest piękna i wcale nie chodzi tu o piękno zewnętrzne. Women are all made beautiful. Historie trzech kobiet o miłości i poświęceniu. Warto wytrwać do końca, do ostatniej historii. Przepiękna sprawa.  7 komentarzy:

 1. Piekny post! Ja nie jestem spokojna, gdy w miejscu publicznym trace mojego syna z oczu, chocby byl tuz za rogiem,jesli ja go nie widze wiem, ze nie jest bezpieczny. Kolezanki nazywaja to nadopiekunczoscia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie lubię kiedy dziewczyny znikają mi z oczu choć wiem, że panuję nad sytuacją oblewa mnie wtedy zimny pot. Taka już reakcja matczyna!

   Usuń
 2. Jakiś czas temu widziała ten ostatni film. Łzy polały się na długo. Jest niezwykle wzruszający i tak przepiękny, że brakuje słów. Nawet nie sądziłam, że coś mnie może tak poruszyć. Jest tam także wielki pozytywny ładunek. Śmiałam sie przez łzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Dają takie filmiki kopa takiej pozytywnej energii. Od razu myślę sobie, że sama jestem piękna, tam w środku właśnie.

   Usuń
 3. Kampania"Moja piękna kobieta" to wyciskacz łez... szczególnie pierwsza...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie wzrusza najbardziej ta ostatnia historia.

   Usuń
 4. Wyciskacz łez straszny. :-) Ale tak obiektywnie to najfajniejsza chyba ta pierwsza. Codziennie przed Wiadomościami powinni ją puszczać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...