poniedziałek, 1 lipca 2013

Brave Kids

Już IV edycja Brave Kids Festiwal właśnie trwa w pięciu miejscach w Polsce. Wrocław jest jednym z tych miejsc, do którego przyjechały dzieciaki i grupy artystyczne z różnych stron świata by poznać się nawzajem, pokazać innym swoją kulturę i zaprezentować swoje talenty. To bardzo piękny festiwal bo zbliża ludzi. Dzieciaki mieszkają w domach rodzin goszczących ( każdy mógł się wcześniej zgłosić i zaopiekować się dzieciakiem przez okres dwóch tygodni) i jestem pewna, że nawiązują kontakty i przyjaźnie na całe życie. 
Żeby poznać bliżej idee Brave Kids polecam obejrzeć ten film :

Czemu o tym piszę? Bo to świetne wydarzenie i warto o tym mówić, wspierać idee i rozpowszechniać informację na ten temat. 
Piszę o tym akurat dziś, bo dziś wzięliśmy udział w Paradzie Brave Kids, która odbyła się przy Dworcu Głównym we Wrocławiu.  Było dużo muzyki, tańca i zabawy. Na czele parady szły dziewczyny z wrocławskiej grupy Mamatucada ( polecam bo są świetne!!!) , przygrywając na swoich perkusyjnych instrumentach rytmy brazylijskie. W paradzie wzięły udział wietnamskie dzieci z Czech, muzycy z izraelskiej organizacji Ukuleles for Peace, młodzi Irańczycy reprezentujący bogatą kulturę perską oraz potomkowie radżasthańskich artystów zamieszkałych w położonej w Delhi " Kolonii Marionetek", prezentując swoje tańce i śpiewy. 
A już niebawem we Wrocławiu rozpocznie się również kolejny Brave Festival. 

 

9 komentarzy:

 1. Ach, mieszkać we Wrocławiu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co stoi na przeszkodzie? Zawsze to będzie Wam bliżej do Rudego niż teraz :)

   Usuń
 2. Ale super! ;-)
  Mój ukochany Wrocław!

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki udział w tych warsztatach to musi byc coś pieknego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dla tych dzieciaków często to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

   Usuń
 4. Tyle wspaniałych imprez w mieście a nas trzyma przy domu paskudna infekcja małej... :( Mam nadzieję, że nadrobimy trochę atrakcji :)
  A

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, to życzymy zdrówka. Jak staniecie na nogi to Was odwiedzimy :)

   Usuń
 5. czytałam o tej inicjatywie, super! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...