sobota, 26 czerwca 2010

SURVIVAL


...czyli Przegląd Młodej Sztuki w ekstremalnych warunkach. W tym roku to już 8 edycja. Rok temu Zosia również nam towarzyszyła ale nie aż tak świadomie :)
Już piszę jaka jest idea. Artyści SURVIVALU podejmują wyzwanie miejskiej dżungli realizując swoje projekty w miejscach porzuconych, w gmachach publicznych i na otwartych przestrzeniach. Jak piszą organizatorzy: " SURVIVAL chce pośredniczyć, chce być odpowiedzią na potrzebę porozumienia. Odbiorca wypchnięty z dyskusji „niezrozumiałością” współczesnej sztuki, jej skrzywionym przez środki przekazu obrazem, ma okazję skonfrontować swoje wyobrażenia w naturalnym dla siebie środowisku, poza murami instytucji kulturalnych". I rzeczywiście tak to się odbywa. Po więcej informacji odsyłam na stronkę Survivalu. W tym roku miejscem prezentacji jest Bunkier Strzegomski. Schron, który docelowo ma być przekształcony w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
I choć niewiele sztuki jeszcze widziałam, przyznaję otwarcie, że ta edycja nie powaliła mnie na kolana. Może nie musiała... Ale i tak zabawa była przednia.1 komentarz:

  1. Ja sztukę współczesną traktuję jako ciekawostkę. Nawet nie udaję, ze coś z niej rozumiem. :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...