środa, 29 maja 2013

Język porozumienia.

Nie jest moim celem tutaj pouczać nikogo i narzucać cokolwiek ale było by miło gdybyśmy czasem wymieniały się różnymi informacjami. Nie jeden rodzic może na tym skorzystać. Chciałam napisać o pewnym blogu, który jakieś 2- 3 lata temu bardzo zmienił moje patrzenie ma rodzicielstwo i relacje z dzieckiem. Kiedyś nie byłam tą samą Mamą, którą jestem teraz. Moje świadome macierzyństwo rozwijało się we mnie z czasem a blog Pani Moniki : W Świecie Żyrafy  tę zmianę zdecydowanie napędził. Pani Monika jest mamą dwóch córek i trenerem Porozumienia Bez Przemocy. Jej blog to idealne miejsce dla rodziców, którzy potrzebują wskazówek jak porozumieć się z własnym dzieckiem i zrozumieć jego zachowanie. Pewnie większość z Was dobrze zna ten blog. Gdybym mogła to rozdawałabym karteczki z adresem tego bloga na każdym placu zabaw na którym przebywam. Wejście w świat NVC to kubeł zimnej wody wylany na głowę rodzica. Ale potem  jest już coraz lepiej. Uczymy się tego języka każdego dnia i widzimy tego rezultaty. Ja tak mam.
p.s Ja nie mam telewizora więc obejrzę dopiero po fakcie ale Pani Monika będzie rozmawiała o karach w piątek rano w telewizji śniadaniowej DD TVN. Polecam.

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja jestem właśnie przed lekturą "Porozumienia bez przemocy. O języku serca" M. Rosenberga - twórcy metody propagowanej na blogu W świecie Żyrafy :) Może stworzymy wątek o ciekawych książkach o świadomym rodzicielstwie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że warto stworzyć taki wątek.

   Usuń
 3. Blog "Wswieciezyrafy" mam rownież w swoich ulubionych i czytuje regularnie. Jak i literature polecana na tym blogu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...